Nowe dowody osobiste

Podsumowanie Programu Działaj Lokalnie VIII/2014

W dniu 15 lutego 2015r. na uroczystym podsumowaniu spotkali się realizatorzy projektów z terenu powiatu białobrzeskiego.

Były podziękowania dla władz samorządowych i ciepłe słowa pod adresem realizatorów projektów, którzy z ogromnym zaangażowaniem i sercem pracowali w VIII edycji Programu Działaj Lokalnie.

W programie artystycznym zaprezentowały się grupy z Kostrzynia, Rogolina, Białobrzegów i Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Starej Błotnicy.

Więcej...

Zaproszenie na spotkanie w sprawie Lokalnej Strategii Rozwoju

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIA

dotyczące

przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju

na lata 2014 – 2020

dla obszaru Lokalnej Grupy Działania

„Zapilicze”

 

Spotkanie odbędzie się

 w Sali konferencyjnej

Urzędu Gminy Stromiec
w dniu 24.09.2015r. o godz.13:00

 

Więcej...

FESTYN DOŻYNKOWY 2015' - PODZIĘKOWANIA ...

PODZIĘKOWANIA RAZ JESZCZE ….

 

Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację Festynu Dożynkowego 2015’. Dzięki wsparciu sponsorów, organizacji pozarządowych, jednostek organizacyjnych, instytucji i osób prywatnych oraz gości i mieszkańców, którzy zaszczycili nas swoją obecnością dzień ten był pełen radości i uśmiechu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za niepowtarzalną atmosferę, wspaniałą zabawę oraz wspólnie spędzony czas.

 

Szczególne podziękowania kieruję do naszych sponsorów:

 1.    P.P.H.U.B. "FORMAT" Kamil Krawczyk
 2.    Szczepan Wójcik Hodowla Norek
 3.    TUTEK Producent Wózków Dziecięcych
 4.    BRATPOL  s.c. Robert Dziewiór, Rafał Dziewiór, Sławomir Dziewiór
 5.    Bank Spółdzielczy Rzemiosła o/Stromiec
 6.    Bank Spółdzielczy w Białobrzegach
 7.    KRUS Białobrzegi
 8.    P.P.H.U. „ROB – DOB” Robert Strzelczyk
 9.   Jarpiek. Zakład piekarniczy. Brzeziński J.
 10.   CENTROSKŁAD Janusz Róg, Krzysztof Róg S.C.
 11.   Sklepy Spożywczo Przemysłowe Róg Janusz.

 

 

 

                                                                                           Wójt Gminy Stromiec

                                                                                             Krzysztof Stykowski

Więcej...

Festyn Dożynkowy 2015'

tl_files/magazyn/Festyn 2015/zdjecie do strony dozynki.jpg 

 

               W dniu 6 września 2015 r. odbył się w Stromcu Festyn Dożynkowy. Był to dzień, w którym rolnicy tradycyjnie usłyszeli słowa podziękowania za swoją ciężką pracę. Imprezę poprzedziła uroczysta msza św. w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Stromcu. Następnie gospodarz dożynek – Wójt Gminy Krzysztof Stykowski powitał gości i mieszkańców oraz podziękował rolnikom za ich trud. Słowa podziękowania i uznania padły również z ust m.in. p. Artura Dąbrowskiego – Prezesa WFOŚiGW i Starosty Białobrzeskiego – p. Andrzeja Oziębło. Odczytano list posła na Sejm RP Dariusza Bąka i Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika. Po wystąpieniach rozpoczęła się część artystyczna. Swoje umiejętności taneczno – wokalne prezentowali uczniowie z PSP Stromiec, PSP Podlesie Duże oraz PSP Boże. Na scenie wystąpiły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Stromianki” oraz uczestnicy konkursu „Młodzi Talenci”. Dzieci zaproszono na program cyrkowy Pablo Magic, do udziału w konkursach oraz na wesołe miasteczko. Dorośli mogli obejrzeć występ orkiestry p. Kosowskiego z Radomia, zespołu „EXAITED”, „PLAYBOYS” oraz uczestniczyć w zabawie pod chmurką z zespołem HOT – BASE. Mieszkańcy i goście mogli również podziwiać pokaz laserowy. Mimo, że pogoda była zmienna i kapryśna, to humory dopisywały. Na wszystkich czekała gorąca i pyszna grochówka oraz stoiska ze swojskim jadłem. Można było również podziwiać wspaniałe rękodzieła naszych lokalnych artystów oraz różnego rodzaju stoiska wystawiennicze. Dla fanów kolarstwa Gmina Stromiec we współpracy z Legia MTB przygotowała wyścig kolarski z podziałem na trzy dystanse: GIGA, MEGA, MINI.

 

 

 

 

                           tl_files/magazyn/Festyn 2015/PICT0121.jpg

 

                                                               tl_files/magazyn/Festyn 2015/PICT0081.jpg

 

 

                                [tl_files/magazyn/Festyn 2015/PICT0095.jpg

 

                           tl_files/magazyn/Festyn 2015/PICT0157.jpg

 

                           tl_files/magazyn/Festyn 2015/PICT0183.jpg

 

                           tl_files/magazyn/Festyn 2015/PICT0197.jpg

 

                           tl_files/magazyn/Festyn 2015/PICT0267.jpg

 

 

Więcej...

,,Mamę kochać trzeba!”

 

 

 

Takie było hasło charytatywnego koncertu muzycznego z okazji Dnia Mamy, który odbył się 24 maja w Stromieckiej Woli. Wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, której dyrektorem jest Pan Zdzisław Włodarski, nasz krajan. Choć szkoła istnieje dopiero 6 lat, to może poszczycić się wieloma sukcesami swoich podopiecznych.  Publiczność-zwłaszcza najmłodsza-nagrodziła gromkimi brawami występy poszczególnych zespołów oraz

Takie było hasło charytatywnego koncertu muzycznego z okazji Dnia Mamy, który odbył się 24 maja w Stromieckiej Woli. Wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, której dyrektorem jest Pan Zdzisław Włodarski, nasz krajan. Choć szkoła istnieje dopiero 6 lat, to może poszczycić się wieloma sukcesami swoich podopiecznych.  Publiczność-zwłaszcza najmłodsza-nagrodziła gromkimi brawami występy poszczególnych zespołów oraz opiekujących się nimi nauczycieli:Wystąpili

się nimi nauczycieli:Wystąpili

....

 

 

 

Więcej...

Kolędowanie w Stromieckiej Woli

W niedzielę 18 stycznia 2015r. już po raz drugi w Wiejskim Domu Kultury w Stromieckiej Woli odbyło się wspólne kolędowanie mieszkańców Gminy Stromiec. Przybyli księża miejscowej parafii, wójt Gminy Stromiec, członkowie Stowarzyszeń: Stromiecczyzna i Wszystkie Razem z Dobieszyna, Koła Gospodyń Wiejskich ze Stromca, Klubu Kobiet Aktywny Bobrek. W tym roku zgromadziło się bardzo dużo ludzi ku ogromnej radości organizatorów.  

Więcej...

150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

tl_files/magazyn/150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego/150 lat Powstania Styczniowego (17).jpgW dniu 28 maja w Stromcu odbyły się uroczystości związane z płk Dionizym Czachowskim. W kościele poświęcono tablicę upamiętniającą chrzest bohatera powstania styczniowego, a w Publicznej Szkole Podstawowej w Stromcu odbyło się odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

Więcej...

Uroczysta Sesja Rady Gminy Stromiec

tl_files/magazyn/Uroczysta Sesja Rady Gminy Stromiec/Uroczysta Sesja.JPGHonorowi Obywatele Stromca

W miniony piątek, tj. 7 czerwca 2013 r na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im Józefa Piłsudskiego w Stromcu odbyła się XXVII sesja Rady Gminy Stromiec. Uroczystą sesje poświęcono wręczeniu aktów nadania Honorowego Obywatela Gminy Stromiec...

Więcej...

I Festyn Rodzinny "Razem możemy wiele"

 

W dniu 9 czerwca 2013 r. w godzinach 14:00-18:00 przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Dionizego Czachowskiego w Stromcu odbył się I Festyn Rodzinny pn. "RAZEM MOŻEMY WIELE". Rada Rodziców przygotowała dla dzieci wiele atrakcji: dmuchańce, konkursy z nagrodami. Każde dziecko otrzymało kiełbasę z grila oraz napój. Wszystko po to, by dzieci mogły otrzymać nagrody na koniec roku szkolnego oraz by mogła się odbyć zabawa Andrzejkowa i Choinkowa.

 

Więcej...

Nadanie imienia PSP w Podlesiu Dużym

tl_files/magazyn/Nadanie imienia w Podlesiu Duzym/Nadanie imienia PSP w Podlesiu Duzym (29).jpgUROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PODLESIU DUŻYM

 

W środę 12 czerwca 2013 r. w Podlesiu Dużym odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Naczelnika Tadeusza Kościuszki. Szkoła otrzymała sztandar z wyhaftowanymi dewizami "BÓG HONOR NAUKA OJCZYZNA".

 

Uroczystość rozpoczęto mszą święto pod przewodnictwem księdza biskupa ordynariusza diecezji radomskiej Henryka Tomasika.

 

Więcej...

Kolejna udana impreza sportowa w Stromcu

W miniony weekend 7 grudnia 2013r. działacze Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlęta” zorganizowali turniej halowej mini piłki nożnej drużyn podwórkowych o puchar wójta gminy Stromiec pod nazwą „MIKOŁAJKI’CUP”. Turniej adresowany był do uczniów i uczennic szkół podstawowych z terenu stromieckiej gminy. Do turnieju zgłosiło się kilkanaście drużyn, lecz organizatorzy ze względów organizacyjnych mogli przyjąć tylko osiem drużyn. Decydowała zatem kolejność zgłoszeń. Ostatecznie w turnieju zagrały następujące drużyny: FC Pilica Stromiec, Orły Stromiec, Korniszony Stromiec, RKS Dobieszyn, CWKS Dobieszyn, Atomówki Dobieszyn, AS Kombinerki Podlesie, Czerwone Diabły Bobrek. Drużyny rozlosowano do dwóch grup gdzie mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. W dalszej części turnieju grano już o poszczególne miejsca.

Więcej...

Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu

tl_files/magazyn/nfosigw.png

Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów z dodatkiem azbestu z terenu gminy Stromiec dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.959,12 zł

Więcej...

Wigilia Strażacka w Woli Stromieckiej

tl_files/magazyn/Wigilia Strazacka/24-wigilia.jpgW sobotę 21 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie opłatkowe druhów strażaków  z naszej gminy.  W tym roku Wigilię zorganizowała OSP Stromiecka Wola. Wśród zaproszonych gości przybyłych na uroczystość byli księża z miejscowej parafii: ks. proboszcz Bogdan Rosiewicz oraz ks. Łukasz Dybus, wójt  Gminy Stromiec Krzysztof Stykowski,  przewodniczący Rady Gminy Jan Chryzostom Czachowski, ...

Więcej...

Kolędowanie w Stromieckiej Woli

„Śpiewojcie i grojcie Mu, Małymu, Małymu(...)”

 

             Refren tej góralskiej pastorałki wybrzmiał między innymi w czasie wspólnego kolędowania 26stycznia 2014 r. w  Stromieckiej Woli. Wszystko po to, aby ocalić od zapomnienia nasze przepiękne polskie kolędy, które stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. By tak było, musimy śpiewać kolędy w naszych mieszkaniach, wspólnie w rodzinach i na różnych spotkaniach. Samo słuchanie nie wystarczy. W programie artystycznym znalazły się wybrane  kolędy oplecione nutką

historii i poezji.  Wspaniała publiczność gromkimi brawami oraz włączaniem się w śpiew dodawała wiele otuchy młodym aktorom. Na koniec były pogawędki przy herbatce i ciasteczku. Organizatorom – OSP Stromiecka Wola, Stowarzyszeniu Stromiecczyzna, PSP w Stromcu oraz Gminnej

Bibliotece - należy pogratulować tak słusznej inicjatywy!

 

Więcej...

Comenius Boże

tl_files/magazyn/Comenius Boze/logo projektu.jpgW dniach 3 – 7 lutego 2014r. w naszej gminie podejmowaliśmy niecodziennych gości. Byli to uczniowie i nauczyciele z sześciu państw europejskich: Czech, Litwy,  Hiszpanii, Włoch, Rumunii i  Turcji. Ich wizytę zawdzięczamy realizacji projektu  „ Cztery Pory Roku – rozwijanie kluczowych umiejętności uczniów” w Publicznej Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Bożem w ramach akcji Comenius – Wielostronne Projekty Szkół.

Comenius to przedsięwzięcie, którego zadaniem jest umożliwianie uczniom międzynarodowej komunikacji. Dzięki projektowi uczniowie, ich rodzice oraz przyjaciele szkoły mogli poznać różnorodne kultury i tradycje państw partnerskich, a także zmierzyć się ze swą znajomością języka angielskiego w codziennym porozumiewaniu się. Comenius to także niezwykłe doświadczenie oraz wielka przygoda, której przewodnim motywem są pory roku i związane z nimi obchody, zwyczaje i święta w każdym z krajów  partnerskich.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Bożem była drugim gospodarzem międzynarodowego spotkania, któremu towarzyszył temat zimy –obyczajów , czynności i świąt zimowych.

Więcej...

Zagraniczna wizyta w Urzędzie Gminy Stromiec

tl_files/magazyn/Comenius Boze/logo projektu.jpgW dniu 5 lutego 2014 r. w Urzędzie Gminy Stromiec gościlismy przedstawicieli 6 państw europejskich: Czechy, Litwa, Hiszpania, Włochy, Turcja, Rumunia. Wizytę tę zawdzięczamy Publicznej Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Bożem, która realizuje projekt Comenius, w ramach którego odbywają wyjazdy do szkół z państw członkowskich projektu. Na terenie naszej Gminy przebywali oni od 3 do 7 lutego b.r. Podczas tej wizyty zapoznawali się z Polską, panującymi tu zwyczajami. Odwiedzili m. in. Stolicę – Warszawę. Nasz piękny kraj zrobił na nich ogromne wrażenie. Byli zachwyceni niezwykle mocną więzią społeczną i zamiłowaniem do ojczystej kuchni.  

Więcej...

Turniej Halowej Piłki Nożnej

tl_files/magazyn/Turniej halowej pilki noznej/pilks.gif

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PREZESA LUKS „ORLĘTA” STROMIEC

W niedzielę 9 lutego działacze Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlęta” zorganizowali turniej halowej piłki nożnej dla gimnazjalistów. Okazałe puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundował prezes klubu – Robert Mroziński.

Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn. Rozegrano 10 meczy systemem „każdy z każdym”. 

Więcej...

Urodziny Dionizego Czachowskiego

 

tl_files/magazyn/Dionizy_Czachowski.jpg"Niedabyl. Miejsce narodzin Dionizego Czachowskiego, bohatera powstania styczniowego" - tablicę tej treści ustawiono przed wjazdem do miejscowości, w powiecie białobrzeskim. Podobna jest na Domu Pomocy Społecznej, niegdyś szkole podstawowej noszącej imię słynnego dowódcy. Obie odsłonięto podczas "Urodzin Dionizego Czachowskiego". Impreza, zorganizowana z inicjatywy Roberta Grudnia, muzyka, kompozytora, animatora kultury - odbyła się 5 kwietnia.

 

Już po raz drugi "Urodziny Dionizego Czachowskiego, bohatera powstania styczniowego" stały się lokalnym świętem. Pamięć jednego z najsłynniejszych dowódców, w miejscowości gdzie przyszedł na świat odświeżył Robert Grudzień, sławny muzyk i kompozytor, który także pochodzi z tych okolic, a od ubiegłego roku jest honorowym obywatelem gminy Stromiec. Dzięki jego projektowi, upamiętniającemu 150. rocznicę powstania styczniowego udało się ustalić ważne szczegóły biograficzne, m. in datę chrztu i narodzin Dionizego Czachowskiego. Teraz przyszedł czas na dalsze kroki.

Więcej...

Uroczystości upamiętniające płk. Kuklińskiego w jego Małej Ojczyźnie

Msza święta oraz spotkanie rodziny i przyjaciół rozpoczęły obchody związane z 84. rocznicą urodzin płk. Ryszarda Kuklińskiego. Uroczystości odbyły się w minioną Stromcu (mazowieckie, powiat białobrzeski). Pomysłodawcą i ich głównym organizatorem jest Robert Grudzień, muzyk, kompozytor, społecznik, honorowy obywatel gminy Stromiec. List z podziękowaniami przysłał Jarosław Kaczyński prezes PiS.

Więcej...

Dąb Wolności dla płk. Kuklińskiego w Stromcu

Pokonują tysiące kilometrów, aby znaleźć się w miejscach, które zmieniły bieg historii. W miniony weekend Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński odwiedził ziemię radomską. W Stromcu i okolicach poznawali rodzinne strony płk. Ryszarda Kuklińskiego. Rajd był częścią projektu artystycznego „Urodziny płk. Ryszarda Kuklińskiego”, zorganizowanej przez Roberta Grudnia, muzyka, kompozytora, honorowego obywatela gminy Stromiec.

 

Systematycznie jeżdżą do Katynia, Miednoje oraz pozostałych miejsc zagłady Polaków na wschodzie. Podróżami na motorach odkrywali pamięć o zbrodni wołyńskiej i innych rejonów dotkniętych ludobójstwem, ale odwiedzili także okolice, gdzie ostatnie wakacje spędzili prawdziwi bohaterowie „Kamieni na szaniec”. Tym razem Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński poznawał miejscowości skąd pochodzi się rodzina płk. Kuklińskiego. - Na zaproszenie Roberta Grudnia opowiedziałem z radością. Nie wiedziałem, skąd wywodzą się jego korzenie. Płk. Kukliński dla nas to niezwykły bohater, który dokonał czynów na miarę 1920 roku. On sam jeden pokonał Sowiety – wyjaśnia Wiktor Węgrzyn, komandor rajdu. 

Więcej...

30-lecie OSP Stromiecka Wola

29 czerwca 2014r. nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stromieckiej Woli świętowała okrągły jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji przygotowaliśmy bogaty program, który rozpoczął się od polowej Mszy św. odprawionej przez ks. kan. Bogdana Rosiewicza. Następnie odbył się uroczysty apel, na początku którego dowódca uroczystości dh Łukasz Kacprzak złożył meldunek  Wiceprezesowi Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, dh Zbigniewowi Gołąbkowi. Kolejnym punktem było wystąpienie pocztu flagowego w składzie: dh Emil Michalak, dh Rafał Pietras oraz dh Włodzimierz Regulski do  podniesienia flagi państwowej przy taktach Hymnu Państwowego. 

Więcej...

Udany festyn w Stromcu

DOŻYNKI W STROMCU 2014 – CZAS NA PODSUMOWANIE 

W dniu 7 września 2014 roku odbył się gminny festyn z okazji dożynek. Oficjalną część rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym, po której nastąpiło otwarcie imprezy na miejscowym boisku sportowym. Wójt Krzysztof Stykowski powitał zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego pan Leszek Ruszczyk, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Krzysztof Sońta, ksiądz proboszcz parafii Stromiec Bogdan Rosiewicz, wikariusz Łukasz Dybus, burmistrz miasta Białobrzegi pan Wiesław Banachowicz, zastępca burmistrza pan Waldemar Olszewski, pani skarbnik Anna Fatek, wójt gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach, przewodniczący Rady gminy pan Roman Popowicz, pani skarbnik Beata Lubecka - Zgiep, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w St. Błotnicy pani Urszula Kucharczyk, wójt gminy Radzanów Sławomir Kruśliński, ...

Więcej...

Gmina Stromiec wyróżniona w prestiżowym konkursie "Echa Dnia"

tl_files/magazyn/Echo dnia/Gala Echa Dnia 1.JPG

    tl_files/magazyn/Echo dnia/Gala Echa Dnia 2.JPG

 

W piątek 26 września 2014 r. "Echo Dnia" już po raz ósmy nagrodziło najlepsze firmy, instytucje i samorządy w regionie radomskim. Gala finałowa Lider Regionu 2014 odbyła się w Sali koncertowej radomskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga. Nagrody przyznano w kategoriach: Superlider, Biznes, Samorząd. Przyznano również wyróżnienia w kategoriach: Edukacja – Nowatorskie Kierunki Kształcenia, Usługi, Inwestycje, Inicjatywy lokalne, Sport.

Więcej...

Dąb płk. Kuklińskiego atrakcją Stromca

Inicjatywa Roberta ciepło przyjęta przez mieszkańców i turystów

 

Dąb wolności i tablica pamiątkowa płk. Ryszarda Kuklińskiego w Stromcu, w

powiecie białobrzeskim (Mazowsze) stały się atrakcją turystyczną. Miejsce to

odwiedzają zarówno mieszkańcy okolicznych miejscowości jak i goście.

 

Dąb wolności posadzony został w czerwcu tego roku z okazji 84. urodzin płk.

Ryszarda Kuklińskiego. Akcja odbyła się z inicjatywy Roberta Grudnia,

znanego muzyka i kompozytora, autora ogólnopolskich projektów historyczno –

artystycznych. Patronował jej także kpt. Leon Barszcz, prezes

białobrzeskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i

przyjaciel płk. Kuklińskiego. Drzewko przekazało pobliskie Nadleśnictwo

Dobieszyn, partner projektu.   

Więcej...

Kolejny udany turniej w Stromcu

Blisko setka dzieci uczestniczyła w zorganizowanym już po raz trzeci przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Orlęta” Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Wójta Gminy Stromiec pod nazwą „MIKOŁAJKI’CUP”. Turniej odbył się 6 grudnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Stromcu.

W bieżącym roku turniej odbył się w ramach projektu „Razem budujemy wspólne dobro”, który jest realizowany przez „Koalicję dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej przy współpracy Urzędu Gminy w Stromcu oraz Publicznego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Stromcu.

Więcej...

ŚWIETLICA WIEJSKA W DOBIESZYNIE WYPOSAŻONA

tl_files/magazyn/nowe-loga.jpg

Gmina Stromiec dzięki wykorzystaniu środków zewnętrznych pochodzących z Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 wyposażyła świetlicę wiejską w Dobieszynie. Uroczystego otwarcia świetlicy dokonano 15 czerwca 2013 r. Niestety ale do stuprocentowego wykorzystania świetlicy brakowało wyposażenia, które by na to pozwoliło.

 

Więcej...

SPROSTOWANIE

SPROSTOWANIE


Zgodnie z postanowieniem Sądu I ACz 1280/2014 pragne sprostować, iż zawarta w biuletynie "Podsumowanie Kadencji 2010-2014" informacja, iż Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków firmy Aquatech zajęły 2 miejsce w konkursie Ministerstwa Środowiska "GreenEvo 2014" nie jest precyzyjna, gdyż umiejscowienie ich na poz. 2 organizatora wynikało

z kolejności alfabetycznej Laureatów "GreenEvo 2014".

 

Krzysztof Stykowski            

Więcej...

Zapraszamy do współtworzenia programu współpracy na 2014 rok!

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza organizacje pozarządoweoraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy samorządu województwa mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2014 rok...

Więcej...

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego

Informujemy, że ogłoszenie wyników otwartego konkursu na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego z zakresu kultury fizycznej i sportu oraz z zakresu porządek i bezpieczeństwo publiczne oraz przeciwdziałanie patologiom dostępne jest pod podanym niżej linkiem.

 

http://e-bip.pl/4DMETHOD/UpdateVariableURL/vInfpar/vHowLong/814494/24654/%23%2383830152.3

 

Więcej...

Deklaracje na odpady komunalne

tl_files/magazyn/odpady.jpg

 

Właściciele nieruchomości muszą określić, czy od 1 lipca 2013 r. będą zbierać odpady w sposób selektywny, czy nie zamierzają ich segregować. Oświadczenie składają w formie deklaracji. Osoby, które nie wywiążą się z tego obowiązku, muszą liczyć się z grzywną, wyższymi opłatami za wywóz śmieci i egzekucją nieuiszczonych kwot.

Więcej...

Uwaga Mieszkańcy Gminy Stromiec

Uwaga ! Mieszkańcy Gminy Stromiec
Z dniem 28 lutego 2013 r upływa termin składania deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Więcej...

Bezpieczna obsługa zwierząt

Liczba wypadków przy obsłudze zwierząt gospodarskich jest ciągle duża. Występujące przyczyny wypadków przy pracy ze zwierzętami to najczęściej:

- zły stan pomieszczeń inwentarskich /ciasnota, nieprawidłowe usytuowanie żłobów i koryt/,
- stosowane technologie chowu / np. wypas na uwięzi/,
- nieliczenie się z możliwą agresją zwierząt, szczególnie rozpłodników, zwierząt w okresie rui, karmienia potomstwa i sytuacji stresowych,
- powierzanie obsługi, przepędzania, pomocy przy załadunku - osobom starszym, niepełnosprawnym, a nawet dzieciom.

Więcej...