Urząd Gminy Stromiec > Kultura i Sport

PRZEDSZKOLA PRZY SZKOŁACH W GMINIE STROMIEC

tl_files/magazyn/logosy.jpg

                                                                                                                                                                                                                         CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA                                                          

W dniu 17 marca 2014 r. Gmina Stromiec zawarła umowę na realizację projektu pt. „Przedszkola przy szkołach w Gminie Stromiec” w ramach PO KL 9.1.1 – projekty systemowe.

 

Wraz z końcem ubiegłego roku udało się nam zakończyć realizację projektu zaplanowaną na rok 2014, tj. zadania:

Więcej...

PRZEDSZKOLA PRZY SZKOŁACH W GMINIE STROMIEC

tl_files/magazyn/logosy.jpg

                                                                                                                                                     

                                       CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA                                     

 

W dniu 17 marca 2014 r. Gmina Stromiec zawarła umowę na realizację projektu pt. „Przedszkola przy szkołach w Gminie Stromiec” w ramach PO KL 9.1.1 – projekty systemowe.


Cel główny projektu – podniesienie jakości pracy sześciu oddziałów przedszkolnych w pięciu szkołach podstawowych w Gminie Stromiec poprzez ich doposażenie w celu dostosowania do potrzeb dzieci 3 i 4 letnich.

Cele szczegółowe – stworzenie warunków umożliwiających objęcie wychowaniem przedszkolnym dzieci w wieku 3 i 4, poprzez zakup dodatkowego wyposażenia dostosowanego do potrzeb i możliwości ww. grupy dzieci. Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie pomieszczeń do możliwości i potrzeb dzieci młodszych.

Na projekt składa się trzy zadania:

  1. Organizacja placu zabaw

  2. Dostosowanie pomieszczeń

  3. Wyposażenie

Projekt jest w trakcie realizacji.

Jednocześnie uzyskaliśmy zgodę Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych na zwiększenie kosztów całkowitych projektu o ok. 20% wartości projektu. Z uwagi na powyższe, oddziały przedszkolne przy naszych szkołach zostaną dodatkowo wyposażone.

Więcej...

Wieczór jak w kalejdoskopie

 

20 lutego 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stromcu pan Henryk Morawski spotkał się ze społecznością lokalną, zaproszonymi gośćmi, najbliższą rodziną. Czytelnia biblioteki wypełniła się do ostatniego miejsca. Okazją do spotkania była promocja najnowszej książki „Kalejdoskop pamięci” oraz 35 –lecie twórczości Autora. Na spotkanie przybyli min.: Jan Chryzostom Czachowski- Przewodniczący Rady Gminy Stromiec, Krzysztof Stykowski- Wójt Gminy Stromiec, ks. Łukasz Dybus–Wikariusz Parafii Stromiec,  Zdzisław Włodarski - Dyrektor Szkoły Muzycznej w Kozienicach, Radni Gminy Stromiec, Przedstawiciele Instytucji Gminnych, Pracownicy Urzędu Gminy w Stromcu, Nauczyciele, Przedstawiciele Organizacji Pozarządowych, Mieszkańcy. Uroczystość uświetnił Program Słowno - Muzyczny w wykonaniu  młodzieży  ze Szkoły Muzycznej w Kozienicach pod dyrekcją Zdzisława Włodarskiego i kierunkiem nauczyciela  Jacka Bondaruka – fortepian, Karoliny Drozd – skrzypce, Mai  Golubiec- skrzypce, Aleksandry Mierzejewskiej – wiolonczela, oraz uczniów z Publicznego Gimnazjum w Stromcu.

 

Więcej...

Przedszkola przy szkołach w Gminie Stromiec

 

 

tl_files/magazyn/logosy.jpg

                                                                                                                                                     

                                       CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA                                     

 

W dniu 17 marca 2014 r. Gmina Stromiec zawarła umowę na realizację projektu pt. „Przedszkola przy szkołach w Gminie Stromiec” w ramach PO KL 9.1.1 – projekty systemowe.


Cel główny projektu – podniesienie jakości pracy sześciu oddziałów przedszkolnych w pięciu szkołach podstawowych w Gminie Stromiec poprzez ich doposażenie w celu dostosowania do potrzeb dzieci 3 i 4 letnich.

Cele szczegółowe – stworzenie warunków umożliwiających objęcie wychowaniem przedszkolnym dzieci w wieku 3 i 4, poprzez zakup dodatkowego wyposażenia dostosowanego do potrzeb i możliwości ww. grupy dzieci. Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie pomieszczeń do możliwości i potrzeb dzieci młodszych.

Na projekt składały się trzy zadania:

  1. Organizacja placu zabaw
  2. Dostosowanie pomieszczeń
  3. Wyposażenie

 

 

Więcej...

GIMNAZJUM W STROMCU NAJLEPSZE !!!

Po raz drugi z rzędu młodzi lekkoatleci z Publicznego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Stromcu zostali Mistrzami Powiatu w Lekkiej Atletyce.

Zawody jak co roku odbywały się na stadionie miejskim im. Zygmunta Siedleckiego w Białobrzegach. W tym roku mistrzostwa odbyły się 08.06.2015r. i wystąpiło w nich prawie 300 zawodniczek i zawodników z następujących gimnazjów: PG Białobrzegi, Niepubliczne Gimnazjum „Siódemka” Białobrzegi”, PG Adamów, PG Stara Błotnica, PG Rogolin, PG Wyśmierzyce, PG Stromiec.

         Nasi reprezentanci przygotowani przez nauczycieli w-f panów Marcina Wójcika (chłopcy) i Roberta Mrozińskiego (dziewczęta) nie dali żadnych szans przeciwnikom wyprzedzając następną szkołę aż o 36 punktów, pomimo tego, że jako jedyna szkoła w powiecie nie posiadamy żadnego boiska przyszkolnego. Uczennice i uczniowie trenują lekkoatletykę na pobliskiej łące.

         Nie zważając na przeciwności, następcy chcą iść w ślady poprzedników i planują w przyszłym roku zdobyć potrójną koronę. Nie udało się tego jeszcze dokonać żadnej szkole. Życzymy powodzenia.

 

                                                                           SPORT REDAKTORKI

                                                                  przy L.U.K.S. „Orlęta” w Stromcu

 tl_files/magazyn/Zawody lekkoatletyczne PG Stromiec/podium.png

 

Więcej...

OSTATNIA ODSŁONA REGIONALNEJ LIGI UNIHOKEJA O PUCHAR „ECHA DNIA”

OSTATNIA ODSŁONA REGIONALNEJ LIGI UNIHOKEJA O PUCHAR „ECHA DNIA”

12 kwietnia 2014r. w hali sportowo-widowiskowej w Białobrzegach rozegrano finał Regionalnej Ligi Unihokeja o Puchar „Echa Dnia”. W rozgrywkach ligowych wystartowało siedem drużyn z regionu radomskiego: UKS Adamów, UKS Belsk Duży, Rodzinna Akademia Sportu z Szydłowca, Niezłe Ziółka z Suskowoli, Fighters z Jedlińska, Magiczni Wojownicy ze Stromca oraz Dr House z rodziną ze Stromca. Łącznie 103 zawodników i zawodniczek. Od 21 grudnia 2013r. do 15 marca 2014r. rozegrano rundę zasadniczą ligi (42 mecze), po której do turnieju finałowego awansowały cztery najlepsze drużyny.

Więcej...

Comenius w PSP Bobrek

Od września 2010 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrku realizowała projekt edukacyjny ,,Tradycyjne gry dziecięce” w ramach akcji Comeniusa Partnerskie Projekty Szkół. Koordynatorem projektu był Pan Anatolij Romaniuk, nauczyciel języka angielskiego. Razem z naszymi partnerami ze szkół w Hiszpanii, Bułgarii, Turcji i Rumunii poznawaliśmy tradycyjne gry dziecięce naszych krajów. Odbyły się 4 spotkania partnerskie: w Hiszpanii w Fuenladrada, w Bułgarii w Kazanlak, w Polsce w Bobrku i w Turcji w Ordu. W zagranicznych spotkaniach z naszej szkoły wzięło udział 14 uczniów z klas IV-VI i 4 nauczycieli.

Więcej...

O Robercie Grudzień - biografia

Robert Grudzień artysta muzyk, kompozytor i manager.

Ojciec Zygmunt, matka Zofia z domu Trynkos/ urodził się 20 marca 1964 r. w Radomiu. Pochodzi z Parafii-Gmina Stromiec woj. Mazowieckie. Już jako dziecko odznaczał się niezwykłą wrażliwością. W jednym z wywiadów wyznał, że jako trzylatek był szczęśliwy wtedy, gdy słuchał Chopina. Ojciec- Zygmunt Grudzień- wpoił młodemu Robertowi miłość do przyrody i szacunek dla ludzi, natomiast matka Zofia, kobieta z talentem organizatorskim przekazała umiejętności kierownicze.

Jako Radomianin wzrastał w atmosferze swojego miasta. Gdy miał dwanaście lat stał się światkiem wystąpienia robotników. Zajścia zakończyły się krwawymi represjami ze strony ówczesnych władz. Wiele osób było przetrzymywanych w więzieniach. Cześć poległym uczestnikom tych zdarzeń oddał Papież Jan Paweł II podczas swej wizyty w Radomiu w 1991 roku, modląc się przy pomniku Protestu Robotniczego. Nic więc dziwnego, że Robert Grudzień jest zainteresowany historią współczesną, tą spotykaną codziennie i wyłaniającą się z rozmów z ludźmi. Zdarzenia radomskie stały się natchnieniem i zaowocowały wydaniem płyty CD „Misterium Dźwięku– Pamięci wydarzeń radomskich czerwca 1976”; zainspirowany twórczością Iwony Jędruch stworzył zrealizowany na różnych koncertach projekt polegający na graniu w duecie, w skład którego wchodziły organy oraz gongi, misy dźwiękowe i in. w dwóch różnych płaszczyznach.

Więcej...