Urząd Gminy Stromiec > Z życia Gminy

PSP Bobrek - Projekt ,,Bajkowa podróż” zrealizowany ze środków Fundacji PZU.

Maluchy w PacanowieW Pacanowie kozy kują
więc Koziołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa.

 

Bajki przemawiają do dzieci najlepiej. Toteż w ramach realizacji projektu ,,Bajkowa podróż” uczniowie  klas młodszych wzięli udział w  wycieczce do Pacanowa. Po przyjeździe do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka najbardziej oczekiwanym momentem było wejście w świat bajek. Zwiedziliśmy  trzy  aktywności – Bajkowy Świat, Mały Teatr i  Krainę Soria Moria. Oprócz tego  obejrzeliśmy  film ,,Gang Wiewióra 2” w  Kinie Szkatułka.

Więcej...

Uroczystość Diamentowych I Złotych Godów w Gminie Stromiec

DiamentoweIZloteGody2017 (1)
„Jestem przekonany, że swoim małżeńskim życiem w pełni dowiedliście Państwo, że ten Medal trafia do zacnych i szanowanych mieszkańców naszej gminy”

Wójt Krzysztof Stykowski

 

 

 

  W dniu 19 października 2017 r. o godzinie 14:00 w sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Stromcu odbyły się obchody święta „Diamentowych i Złotych Godów”. Podczas uroczystości Jubilaci zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent nadaje to odznaczenie tym parom małżeńskim, które przeżyły w jednym, zgodnym i trwałym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Jest to dowód uznania władz kraju ale również władz samorządowych gminy dla trwałości związku małżeńskiego i  wartości życia rodzinnego oraz wagi, jaką przywiązują do pomyślności każdej rodziny, do trwałego, zgodnego i szczęśliwego związku małżeńskiego. Odznaczenia wraz z listami gratulacyjnymi zostały wręczone parom małżeńskim zamieszkałym na terenie Gminy Stromiec przez Wójta Gminy Stromiec- Krzysztofa Stykowskiego oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Wiesławę Ofiarę.

  Podziękowań, życzeń i gratulacjom nie było końca. Piękne słowa w kierunku przybyłych gości padły również z ust Przewodniczącego rady Gminy Stromiec- Jana Chryzostoma Czachowskiego oraz Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Stromiec- Mirosławy Stachery.

  Po części oficjalnej mogliśmy wysłuchać słowno-muzycznego przekazu przygotowanego przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Stromcu, których występ zachwycił wszystkich uczestników spotkania.

  Przybyli goście zostali na chwilkę na symboliczną lampkę szampana i kawałek jubileuszowego tortu.

  Jeszcze raz życzymy Diamentowym i Złotym Parom Małżeńskim dobrego zdrowia, kolejnych pięknych wspólnych lat życia.


Jubilaci z okazji 60-lecia pożycia małżeńskiego

 -Marianna i Ryszard Woźniak

 

Jubilaci z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego

Krystyna i Franciszek Adamczyk

Władysława i Henryk Broda

Marianna i Stanisław Chrząszcz

Leokadia i Kazimierz Kamińscy

Jadwiga i Kazimierz Rabiak

Barbara i Jan Rafalscy

Elżbieta i Stanisław Kowalczyk

Więcej...

Pielgrzymka Rowerowa Stromiec – Częstochowa

Pielgrzymka_Rowerowa_2017W dniach 12 – 15 lipca 2017 roku kolejny już raz wyruszyliśmy na Pielgrzymkę Rowerową z gminy Stromiec do Częstochowy. Była to już piąta pielgrzymka w której brali udział pielgrzymi z naszej gminy, a pierwsza która wyruszyła ze Stromca. W poprzednich latach wyjeżdżaliśmy z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia ze Starej Błotnicy wspólnie z pielgrzymami z ich gminy. Pielgrzymkę rozpoczęła Msza Święta w kościele w Stromcu odprawiona przez ks. proboszcza Bogdana Rosiewicza oraz ks. proboszcza Grzegorza Biniędę z Dobieszyna. Ksiądz Grzegorz uczestniczył z nami w pielgrzymce i służył nam posługą duszpasterską - za co z głębi serca dziękujemy. Następnie wyruszyliśmy z grupą 36 rowerowych pielgrzymów do miejscowości Bukówno (25 km), gdzie połączyliśmy się z pielgrzymami z gminy Radzanów ( 43 osoby ) którymi przewodził wójt Sławomir Kruśliński oraz pielgrzymami z gminy Stara Błotnica ( 105 osób ! ) na czele z pierwszym organizatorem naszej wspólnej pielgrzymki wójtem Marcinem Kozdrachem. Razem udaliśmy się do Częstochowy. Przez trzy dni pielgrzymowaliśmy w drodze „na dwóch kółkach”. Mimo różnych przeciwności losu; kilku awarii, niesprzyjającej deszczowej pogody drugiego dnia, kilku kontuzji i upadków, udało nam się szczęśliwie w piątek po południu dotrzeć na Jasną Górę. Tam uroczyście przywitał nas o. Jan Poteralski podprzeor klasztoru. Następnie o godz. 20.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej i pozostaliśmy na Apelu Jasnogórskim. Wrażenia dla każdego niezapomniane.

Więcej...

30 rocznica nadania Publicznej Szkole Podstawowej imienia Dionizego Czachowskiego oraz sztandaru - 30 maja 2017 r.

PSPStromiec30Rocznica2017"Kiedy zagrzmi trąbka nasza,
Pocwałują konie,
Poprowadzi nas Czachowski,
Na ojczyste błonie.
Marsz, marsz Polonia,
Nasz wierny narodzie.
Odpoczniemy po swej pracy
W ojczystej zagrodzie."

"Marsz Czachowskiego, 1863 r."
    We wtorek 30 maja 2017 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Stromcu imienia  Dionizego Czachowskiego świętowała 30 rocznicę nadania szkole imienia oraz sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Stromcu z wprowadzeniem sztandarów szkół z terenu gminy.

    Po mszy uczestnicy udali się do sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Stromcu, gdzie odbyła się dalsza część obchodów tego święta. Uczniowie pod kierownictwem dyrektora szkoły p. Leszka Molgi przygotowali wywiad z ówczesnym dyrektorem szkoły, który opowiedział historię nadania imienia i sztandaru. Następnie młodzież przedstawiła część artystyczną, która nadała podniosłości wydarzeniu. W uroczystościach brały udział władze samorządowe – Wójt Gminy Stromiec, Skarbnik Gminy Stromiec oraz Inspektor ds. oświaty, kultury i sportu, Przewodniczący Rady Gminy Stromiec, radni, przedstawiciele duchowieństwa,  dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjum, kierownicy jednostek organizacyjnych i zaprzyjaźnionych instytucji a także grono pedagogiczne oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Stromcu.

     Gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy kolejnych lat owocnej pracy.

Więcej...

Dzień Dziecka w Gminie Stromiec (28 maja 2017r. )

Dzien_Dziecka_2017/1Gmina Stromiec już po raz drugi świętowała Dzień Dziecka. Festyn uroczyście rozpoczął gospodarz gminy – Wójt Krzysztof Stykowski dziękując jednocześnie zaangażowanej kadrze oświaty, wszystkim uczniom szkół z terenu gminy, przybyłym mieszkańcom i sympatykom. Życzenia złożyła również wiceprzewodnicząca Rady Gminy Stromiec.

Wśród atrakcji dla dzieci znalazły się m.in.:
- pokaz gaszenia pożaru przygotowany przez strażaków z Ochotniczej Straży pożarnej w Stromcu,

- dmuchane zjeżdżalnie, zamki, tory przeszkód,

- zabawa w dmuchanych kulach Bubble Football,

- możliwość zrobienia zdjęć z maskotą Kubusia Puchatka.

- magiczny blok wodzireja,

- zabawy z kolorową chustą  oraz wiele innych.

Kącik rysunkowy dla najmłodszych  przez cały czas trwania festynu prowadzony był przez opiekuna świetlicy wiejskiej w Dobieszynie p. Monikę Adamczyk.

Gimnazjaliści pod okiem p. Marcina Wójcika zorganizowali mnóstwo konkurencji sportowych, w których każdy był zwycięzcą.
Szkolny Patrol Pierwszej pomocy z profesjonalną pielęgniarką czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich przybyłych gości.

Festyn został zorganizowany dzięki środkom finansowym zarezerwowanym na ten cel przez Wójta i Radę Gminy Stromiec oraz sponsorowi jaką była firma BRATPOL, Dziewiór R. (Lewiatan).

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w festynie.

Więcej...

Relacja z II turnieju tenisa stołowego "O Puchar Wójta Gminy Stromiec"

tenis_stolowy_2017 (2).JPG
       W sobotę 6 maja 2017 r. do hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Stromcu przybyli gminni tenisiści stołowi aby rywalizować o "Puchar Wójta Gminy Stromiec". Był to drugi turniej zorganizowany dla młodzieży oraz dorosłych sympatyków tego sportu.

     Pomimo iż słoneczna pogoda zachęcała do pobytu na świeżym powietrzu, zawodników nie zabrakło. Walka była zacięta. Przebiegała jak zwykle z zachowaniem zasad fair play.

       Otwarcie tegorocznego turnieju odbyło się o godzinie 10:00 z najlepszymi życzeniami od Wójta Gminy i Pana Roberta Mrozińskiego zawodnicy rozpoczęli turniej.

        Wspaniałe nagrody ufundowane przez władze gminne trafiły do najlepszych zawodników.

        Największym odkryciem okazała się trzykrotna zwyciężczyni w kategorii dziewcząt szkół podstawowych, gimnazjalistek oraz kategorii open - Gabrysia Trojanowska.

Nalepszymi zawodnikami turnieju zostali:

* Skiba Klaudia
* Katański Dominik

        Wszystkim którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

        Do zobaczenia zimą przyszłego roku.

        Poniżej przedstawiamy listę najlepszych zawodników i zawodniczek tegorocznego turnieju.

Więcej...

Lekcja historii - 30 marca 2017r.

Spotkanie_z_Kupiszewska (2).jpg          30 marca 2017r. w Publicznym Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Stromcu miało miejsce niezwykłe spotkanie. Była to niecodzienna lekcja historii, którą poprowadziła p. Małgorzata Kupiszewska – autorka zbioru raportów rotmistrza Witolda Pileckiego. Podczas uroczystego spotkania obecni byli m. in. Wójt Gminy Stromiec –  Krzysztof Stykowski, Przewodniczący Rady Gminy Stromiec – Jan  Chryzostom Czachowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dobieszyn – Paweł Sułkowski, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, a także najmłodsi słuchacze – uczniowie wszystkich szkół gminnych. Zebrali się oni dzięki inicjatywie głównej organizatorki tego spotkania – pani Marioli Indyki. Zasłuchani w historię uczestnicy przypomnieli sobie sylwetkę bohatera niezłomnego, jakim niewątpliwie był Witold Pilecki. Pani Małgorzata, rozmawiając z młodzieżą, w ciekawy sposób ukazała najważniejsze elementy życia konspiracyjnego rotmistrza. Niezwykle istotne było dla nas każde słowo o bohaterstwie Pileckiego – ojca, męża, artysty … bohatera. Tym bardziej ważne, że te piękne słowa o jego czynach  padły tu – na stromieckiej ziemi, gdzie urodził się Dionizy Czachowski, gdzie bywał Ryszard Kukliński, gdzie wychowanie patriotyczne stanowi priorytet dla dzisiejszej młodzieży i nauczycieli. I to właśnie wielokrotnie podkreślała później pani Kupiszewska.  W tym roku jedna ze szkół gminnych - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Bożem sylwetkę rotmistrza Pileckiego wspominać będzie w sposób szczególny podczas Święta Patrona Szkoły, na które już teraz zaproszona została p. Małgorzata. Niezapomniana lekcja historii wywarła na wszystkich jej uczestnikach ogromne wrażenie. Podziękowania za spotkanie ślemy  pani Małgosi Kupiszewskiej oraz pani Marioli Indyce, która je nam umożliwiła.

Więcej...

"Opowiedz to wierszem - O Pióro Wójta Gminy Stromiec" 2017

Pioro_Wojta_Gminy_Stromiec(1)Życie bez poezji byłoby jak niebo bez gwiazd. Uroczyście w obecności nauczycieli, opiekunów i rodziców zostały rozdane nagrody laureatom IV edycji konkursu Opowiedz to wierszem o pióro Wójta Gminy Stromiec. Konkurs organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stromcu. W uroczystości wzięli udział wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni młodzi poeci. Pani Hanna Król przewodnicząca komisji konkursowej, która prowadziła spotkanie wyraziła zadowolenie z faktu, że konkurs cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Wyraziła również nadzieję, że w przyszłości więcej zgłoszeń napłynie od osób dorosłych. Poprosiła zebranych o rozpropagowanie konkursu wśród swoich bliskich i znajomych. Pani Halina Mielniczek, krótko podsumowała i oceniła wartość literacką utworów. Pochwaliła uczestników za odwagę ich upublicznienia. Nagrodę główną Pióro Wójta Gminy Stromiec zdobyła Kinga Glegoła uczennica kl. II b Publicznego Gimnazjum w Stromcu za wiersz "Nie zawrócisz". Pióro wręczył wójt Krzysztof Stykowski, który ufundował również dodatkowe trzy nagrody książkowe. Dla pozostałych nagrodzonych i wyróżnionych osób, dyplomy i nagrody w postaci tomików wierszy wręczyli członkowie komisji: Hanna Król, Halina Mielniczek, Maria Czwarno i ks. Łukasz Dybus. Następnie sami autorzy ( ci którzy mieli taką ochotę ) odczytali swoje wiersze. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W drugiej części spotkania, z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy wierszy z tomiku Nakarmić Kamień - Bronki Nowickiej, ubiegłorocznej laureatki Literackiej Nagrody Nike. Wiersze wybrał i zinterpretował ks. Łukasz Dybus. Mieliśmy też okazję poznać i usłyszeć dwa nowe ( jeszcze cieplutkie) wiersze napisane przez ks. Łukasza. Jest nam niezmiernie miło, że możemy po raz kolejny zapoznać się jego twórczością. Dziękujemy Wójtowi za ufundowanie nagrody głównej, komisji za pracę i czas poświęcony na konsultacje i spotkania. Wszystkim za przybycie i miło spędzony czas w atmosferze jaką można stworzyć tylko dzięki poezji. Do zobaczenia za rok w V-tej edycji konkursu( to już jak by nie patrzeć mały jubileusz).

Gminna Biblioteka Publiczna w Stromcu

Więcej...

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA KOBIET W GMINIE STROMIEC

Dzien_Kobiet_2017_Stromiec         W dniu 8 marca w Sali Sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Stromcu o godzinie 18:00 rozpoczął się koncert „OD KLASYKI PO DISCO” w wykonaniu Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Furioso” pod dyrekcją Zdzisława Włodarskiego. Pan Zdzisław - nasz rodak z Piroga zaprezentował swoich podopiecznych zaskakując formą przekazu, rzadko spotykanym widowiskiem artystycznym. Wspaniały śpiew, gra na instrumentach, a nawet gra na kowalskim kowadle z użyciem młotów w wykonaniu przedstawicieli dwóch pokoleń wprawiły w zdumienie nasze mieszkanki. 

          Kobiety z Gminy Stromiec zachwycone koncertem nie omieszkały odwdzięczyć się owacjami na stojąco.

          Publiczność dopisała, w sali zgromadziło się blisko 200 kobiet, m.in. Pani Skarbnik Gminy, Panie Radne i Sołtyski  Gminy Stromiec, Panie Dyrektorki Szkół Podstawowych i Gimnazjum wraz z pracownicami, kierowniczki i pracownice instytucji współpracujących z samorządem gminnym i innych instytucji działających na terenie gminy. w spotkaniu uczestniczyły również byłe i obecne pracownice Urzędu Gminy w Stromcu, przedstawicielki kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń oraz mieszkanki Gminy Stromiec.

            Wójt Gminy podziękował Panu Dyrektorowi i jego orkiestrze za wspaniałe spotkanie z muzyką wręczając skromny słodki upominek wraz z podziękowaniami.

            Na koniec wszystkie Panie zostały obdarowane symboliczną różą, którą wręczyli Pan Zdzisław Włodarski oraz Wójt Krzysztof Stykowski.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za przybycie i uświetnienie swoją obecnością święta Dnia Kobiet.

 

 

 

Więcej...

Mistrzostwo Powiatu w Koszykówce dla dziewczyn ze Stromca

NASZE GIMNAZJALISTKI NAJLEPSZE !!!

 Mistrzostwo_Powiatu_Stromiec(luty_2017)Podopieczne pana Roberta Mrozińskiego wywalczyły po raz trzeci z rzędu Mistrzostwo Powiatu w Koszykówce. Zawody odbyły się 6 lutego 2017r. w hali sportowej w Białobrzegach.

Drużyna naszego gimnazjum zagrała w składzie:

Weronika Piechnik, Wiktoria Piechnik, Wiktoria Piekarska, Aleksandra Świniarska, Joanna Kierzkowska, Karolina Szulik, Klaudia Skiba, Alicja Turzyńska.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Weronika Piechnik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej...

Koncert karnawałowy (8 lutego 2017)

koncert karnawalowy dn. 08-02-2017 StromiecDzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach - Zdzisława Włodarskiego, mieszkańca gminy Stromiec rodem z Piroga koniec karnawału świętowaliśmy koncertowo w sali gimnastycznej przy Publicznym Gimnazjum w Stromcu.

Wszystko za sprawą koncertu zorganizowanego w dniu 8 lutego 2017 r.. Uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach i zaproszeni goście zaprezentowali znane i lubiane melodie, m.in. „Gdy wszyscy święci idą do nieba” w wykonaniu najmłodszego artysty, „SMS” – Ewy Bem, „Czerwona jarzębina” i „Nic nie może przecież wiecznie trwać” w wykonaniu Alicji Turzyńskiej ze Stromca, o której - jak powiedział p. Włodarski - „jeszcze usłyszymy w świecie muzycznym”.

Artyści angażując do zabawy publiczność, ich żywa reakcja podczas kolejnych występów oraz bardzo duża frekwencja na sali świadczą o dużym zainteresowaniu wśród uczniów i pracowników stromieckich szkół.

Mieliśmy zaszczyt wysłuchać wykonań  młodych, uzdolnionych uczniów kozienickiej szkoły muzycznej pod kierownictwem Dyrektora Zdzisława Włodarskiego, który poprowadził całe spotkanie. Wśród uczestników znaleźli się Wójt Gminy – Krzysztof Stykowski, Skarbnik –Elżbieta Zamkowska, dyrektorzy: Publicznego Gimnazjum- Anna Mrozińska i PSP w Stromcu- Leszek Molga a także grono pedagogiczne oraz najwierniejsi fani muzyki.

Piękny śpiew, kolorowe stroje wykonawców, gra na instrumentach i ciekawe opowieści konferansjera – Z. Włodarskiego pozwoliły odczuć czym jest dziś i jak odbierany był w latach 90- tych okres karnawału.

Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami a prowadzący spotkanie p. Zdzisław Włodarski dziękując wszystkim za przybycie i podsumowując to wydarzenie, wyraził swoją radość.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za  wspólne „spotkanie z muzyką”.

Więcej...

"Kolędnicy wędrownicy..."

W niedzielę 29 stycznia 2017r. w Stromieckiej Woli już po raz czwarty odbyło się spotkanie z kolędnikami misyjnymi. To wydarzenie wpisuje się poniekąd w tradycję naszej gminy i parafii.  Co roku prezentujemy życie i kulturę jakiegoś misyjnego kraju ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji mieszkających tam dzieci. Tym razem odbyliśmy podróż do Tajlandii, gdzie   żyją tzw. „niewidzialne dzieci”, to znaczy dzieci, których fakt urodzenia nie został odnotowany w dokumentach, co czyni je „niewidzialnymi” w sensie prawnym. Bez aktu urodzenia nie mają obywatelstwa, a w konsekwencji nie mają żadnej ochrony prawnej i nie mogą ubiegać się o prawo do edukacji i opieki zdrowotnej. Często stają się ofiarami handlu i wyzysku. Dzięki pracy misjonarzy ich sytuacja z roku na rok się poprawia.

    Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, przedstawiliśmy scenkę ze współczesną interpretacją przypowieści o Miłosiernym Samarytaninie oraz zaprezentowaliśmy taniec tajski. Do skarbonki w kształcie kwiatu zbieraliśmy datki dla dzieci w Tajlandii obdarowując w zamian wykonanymi własnoręcznie magnesami na lodówkę. Na koniec wymienialiśmy nasze wrażenia przy herbatce i słodkościach przygotowanych przez rodziców małych misjonarzy.

Katarzyna Deleska

                                           - opiekunka Ogniska Misyjnego

przy PSP w Stromcu

Więcej...

NOWOROCZNE SPOTKANIE ZE SPORTEM W STROMCU

Noworoczne_spotkanie_ze_sportem

Kolejna ciekawa impreza sportowa w Stromcu. Tym razem działacze LUKS „Orlęta” z niezmordowanym prezesem Robertem Mrozińskim na czele, zorganizowali w dniu 6 grudnia 2017r. Turniej Koszykówki Dziewcząt i Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców pod wspólną nazwą „Noworoczne spotkanie ze sportem”.

Do turniejów zgłosiło się 9 drużyn. Łącznie blisko 100 zawodniczek i zawodników, uczniów i absolwentów miejscowego gimnazjum. Mecze rozgrywano naprzemiennie koszykówka/piłka nożna.

Więcej...

„Mikołajki Cup” 2016

mikolajkiCup1W sobotę 03 grudnia 2016 roku w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Stromcu uczniowie gminnych szkół podstawowych rozegrali coroczny turniej halowej piłki nożnej „Mikołajki Cup”.

Turniej rozpoczął się przedstawieniem o tematyce profilaktycznej przeciwko nałogom: paleniu papierosów, piciu alkoholu, zażywaniu narkotyków i dopalaczy przygotowany przez Panią Pedagog i uczniów z Publicznego Gimnazjum w Stromcu. Przedstawienie słowem i piosenką przekazało negatywne i często nieodwracalne skutki dla ludzkiego zdrowia a nawet życia.

Sport to najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Rywalizacja była zacięta choć w tym roku zawodników było nieco mniej. Ci co wzięli udział jednak nie żałowali ponieważ nagrodę otrzymał każdy zawodnik. Uczestnicy otrzymali, puchary, medale, piłki, dyplomy i inne upominki.

Turniej odbywał się pod opieką Szkolnego Patrolu Pierwszej Pomocy pod opieką p. Mariusza Chmielewskiego. Wolontariusze udzielali pomocy przedmedycznej kontuzjowanym zawodnikom.

Pan Robert Mroziński – prezes klubu sportowego „L.U.K.S Orlęta” był głównym organizatorem, prowadzącym i sędzią. Wraz z Panią Skarbnik- Elżbietą Zamkowską i Wójtem Gminy Stromiec Krzysztofem Stykowskim wybrali najlepszych zawodników w różnych kategoriach. Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową:

1 miejsce - „Legia” Dobieszyn

2 miejsce – „Złota 8-ka” Stromiec

3 miejsce – „Typowe dresy” Stromiec

4 miejsce – „Waleczni” Boże

5 miejsce – „Aniołki Chariego” Stromiec

Najlepszy zawodnik – Michał Żabiński

Najlepsza zawodniczka – Wiktoria Wójcik

Najlepsza bramkarka – Marta Wieteska

Najlepszy bramkarz- Michał Świsłowski

Więcej...

„Uczcijmy na sportowo Święto Narodowe”

Turniej_Unihokeja_Stromiec_2016 Unihokej_Stromiec2016Dnia 11 listopada po Mszy Świętej za ojczyznę w Sali Sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Stromcu rozegrany został turniej Unihokeja „ o Puchar Wójta Gminy Stromiec”.
   Licznie przybyli zawodnicy z naszej gminy i goście z Goszczyna rozegrali łącznie 21 dwunastominutowych meczy.
Siedem drużyn walczyło między sobą zacięcie. Drużyna ze Stromca nie miała jednak sobie równych. Mimo wszelkich starań przeciwników zwyciężyła drużyna KOZAK SYSTEM ze Stromca!
  Zawody bezsprzecznie po raz kolejny zostały zorganizowane w sposób perfekcyjny przez pana Roberta Mrozińskiego. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał wolontariacki Patrol Pierwszej Pomocy pod czujnym okiem p. Mariusza Chmielewskiego.
  Wójt Gminy Stromiec wręczył zasłużone nagrody zawodnikom - puchary, dyplomy, medale.  Podziękował za wyjątkowy sposób uczczenia dnia 11 listopada - 98 rocznicy święta odzyskania niepodległości przez Polskę, podkreślając istotę tego święta.
   Otrzymaliśmy podziękowania ze strony opiekuna grup z Goszczyna za zaproszenie i wspólne sportowe świętowanie z nadzieją na spotkanie za rok.
Dziękuję wszystkim uczestnikom turnieju, opiekunom, trenerom i wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.

Poniżej przedstawiamy ranking i dokumentację fotograficzną:

I miejsce - Kozak System (Stromiec)

II miejsce - Dzikusy (Stromiec)

III miejsce - Goszczyn Team

IV miejsce - Gwiazdeczki (Stromiec)

V miejsce - Orion (Goszczyn)

VI miejsce Wielka Siodemka (Stromiec)

VII miejsce - Zacierki (Stromiec)

Więcej...

„Ale książki będą na półce…”- 70-lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Stromcu

Tort70latBibliotekiWStromcu

Pod tym hasłem w dniu 7 października 2016 roku w Publicznym Gimnazjum w Stromcu odbyło się jubileuszowe spotkanie z okazji 70 –lecia Gminnej Biblioteki w Stromcu. Liczni goście związani z placówką biblioteki uczestniczyli w uroczystości uświetniającej ten jubileusz.

Popołudniowe spotkanie uświetnił koncert muzyki klasycznej w wykonaniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej w Kozienicach pod dyrekcją Zdzisława Włodarskiego. Historia biblioteki została przedstawiona zarówno przez panią Dyrektor Biblioteki Elżbietę Wiatrak jak i w formie wspomnień przez byłą dyrekcję i ich potomstwo.

Jubileusz 70- lecia Gminnej Biblioteki w Stromcu okazał się również być doskonałą okazją do rozdania wszystkim uczestnikom publikacji "Opis historyczny kościoła parafialnego w Stromcu", której autorem jest Karol Kucharski. Publikacja ta została wydana przez Stowarzyszenie Stromiecczyzna. Działania  wpisują się w projekt Stowarzyszenia "Razem dla biblioteki", który został dofinansowany z Programu "Działaj Lokalnie" i przez Gminę Stromiec.

Po zakończeniu części artystycznej można było obejrzeć wystawę zdjęć z działalności biblioteki, wpisać się w pamiątkową księgę i poczęstować się pysznym urodzinowym tortem, który na ta okazję przybrał kształt książki.

Serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki i gratulujemy pięknie przygotowanej uroczystości.

 

Więcej...

Odpust i Święto Matki Boskiej Śnieżnej na cmentarzu w Stromcu

Swieto_Matki_Boskiej_Snieznej_2016W pierwszą niedzielę sierpnia corocznie od ponad 120 lat w kaplicy na cmentarzu w Stromcu odbywają się uroczystości Matki Boskiej Śnieżnej. Odprawiana Msza Święta gromadzi tłumy wiernych – zarówno z parafii jak i z najodleglejszych zakątków Polski, którzy posiadają groby na tutejszym cmentarzu.

Sierpniowe święto w Ziemi Stromieckiej ma taką samą rangę ważności dla parafian i ich rodzin  jak listopadowe Święto Zmarłych. Sprzątanie pomników, porządkowanie całego terenu cmentarza i charakterystyczne świeże kwiaty - mieczyki a także odwiedziny licznych gości spotykających się na Mszy Świętej na stromieckim cmentarzu przyciąga rzesze ludzi. Stromiec to jedno z niewielu   miejsc (o ile nie jedyne w Polsce)  gdzie uroczystości na cmentarzu  odbywają się dwa razy w roku- w Święto Zmarłych  oraz na odpust Matki Boskiej Śnieżnej.

Lokalny kult  Matki Boskiej Śnieżnej w kaplicy wzniesionej w 1894 roku fundatorów – Karolinę i Józefa Potempskich herbu Odrowąż jest celebrowany corocznie z coraz większym zainteresowaniem społecznym. Ci sami fundatorzy związani emocjonalnie i rodzinnie ze stromiecką parafią zakupili dla miejscowej parafii dwa obrazy Matki Boskiej Śnieżnej. Jeden z nich widnieje na ołtarzu głównym, drugi zaś na północnej stronie kolumny w kościele Św. Jana Chrzciciela w Stromcu.

Więcej...

Wystawa prac ludowego artysty - rzeźbiarza p. Ignacego Piotrowskiego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stromcu

WernisażNa uroczystym wernisażu w piątkowe popołudnie przybyło grono mieszkańców gminy, gdzie p. Ignacy Piotrowski przedstawił swoje artystyczne dzieła, opowiedział o ich powstawaniu. Kilka ciepłych słów usłyszeliśmy od Wójta Gminy Krzysztofa Stykowskiego, który wręczył upominek wraz z listem gratulacyjnym za godne reprezentowanie i promowanie Gminy. Przewodniczący Rady Gminy wspomniał o czasach gdzie p. Piotrowski starał się dostać do kieleckiej szkoły plastycznej jednak w ówczesnych czasach spotkało się to z wieloma trudnościami i niestety nie udało się z powodu rejonizacji. Pomimo to p. Ignacy wciąż tworzył, kontynuował swoją pracę, która zawsze dawała mu wiele satysfakcji, była jego pasją. Tak jest do dziś, czego efektem jest wystawa rzeźby.

Od piątku 15 lipca, w bibliotece prezentowana jest wystawa rzeźby naszego lokalnego artysty ludowego. Pan Ignacy mieszka w Stromcu jest samoukiem. Rzeźba to jego pasja od dziecięcych lat. W ubiegłym roku otrzymał nagrodę Animatora Kultury Powiatu Białobrzeskiego przyznaną przez Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne za Całokształt Działalności na Rzecz Rozwoju Kultury Powiatu Białobrzeskiego. Wystawę przygotowali członkowie  Stowarzyszenia Stromiecczyzna. Jest to jedno z działań projektu "Razem dla biblioteki", mające na celu promocję biblioteki, zachęcenie  mieszkańców do odwiedzin, zwrócenie uwagi na jej działania. Projekt dofinansowany został z Programu Działaj Lokalnie i Gminy Stromiec realizowanego przez Stowarzyszenie Stromiecczyna dla uświetnienia jubileuszowego roku 70 - lecia istnienia Biblioteki w Stromcu.

Gorąco zapraszamy do odwiedzenia wystawyzaproszenie_na_wystawe

 

 

 

Więcej...

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

Pielgrzymka (1).JPGW dniach 6-8 lipca grupa 26 pielgrzymów z Gminy Stromiec odbyła już po raz czwarty pielgrzymkę rowerową ze Stromca na Jasną Górę. Pielgrzymka odbyła się wspólnie z Gminą Stara Błotnica i liczyła 156 osób. 6 lipca część pielgrzymów wyjechała ze Stromca rowerami, a pozostali dotarli samochodami do Starej Błotnicy, gdzie o godz. 8:00 odbyła się Msza Święta, po której wyruszyliśmy do Częstochowy. Pielgrzymka liczyła dziesięć grup. Nasi pielgrzymi jechali w dwóch grupach: nr 9 i nr 10. Po trzech dniach podróży, mimo różnych trudnych warunków atmosferycznych, m.in. silnego czołowego wiatru udało nam się w komplecie 8 lipca w piątek po południu dotrzeć na Jasną Górę. Tam o godz. 20:00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej zamówionej dla pielgrzymów ze Starej Błotnicy i ze Stromca w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej odprawionej przez wice- przeora Jasnej Góry o. Jana. Po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Głównym organizatorem  pielgrzymki był Wójt Gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach. Pomocą służył mu Wójt Gminy Stromiec Krzysztof Stykowski, który wziął udział w pielgrzymce po raz czwarty. Po raz czwarty uczestniczyła również w pielgrzymce pani Anna Morawska ze Stromca. Wśród uczestników naszej pielgrzymki udział wzięło troje radnych z gminy Stromiec: Bożena Kucharska, Anna Wieteska i Rafał Dudek. Najmłodsza uczestniczka z naszej gminy liczyła 11 lat, a najstarszy pan - 73 lata.

Więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 i nagrody dla najlepszych

Zakonczenie roku szkolnego w Gminnych szkolach/wakacje.jpg24czerwca  uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum na terenie Gminy Stromiec  wraz z gronem pedagogicznym uroczyście pożegnało miniony rok szkolny.  Za nimi dziesięć miesięcy wytężonej pracy, podczas których towarzyszyły im radości z sukcesów, ale i gorycze porażek. Koniec roku szkolnego to dobry moment, by dokonać podsumowań, podziękować wszystkim za codzienny trud i docenić najwybitniejszych. W tym roku nagrody Wójta za szczególne osiągnięcia otrzymało dwudziestu uczniów szkół podstawowych oraz pięcioro gimnazjalistów. 

Były przemówienia, kwiaty, podziękowania, popłynęły też łzy wzruszenia.

Uczniowie swą dalszą przygodę z nauką rozpoczną od września już w nowym miejscu i wśród nowych kolegów.

Wójt Krzysztof Stykowski życzył uczniom i nauczycielom, by po udanych wakacjach wrócili z nową energią i zapałem do pracy. Nagrodził jak co roku najwybitniejszych i najbardziej zaangażowanych.

Więcej...

15 czerwca 2016 r. - Święto Patrona w PSP Boże

swieto_patrona_Boze.jpg15 czerwca 2016r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Bożem obchodziła swoje wielkie święto – Dzień Patrona, a także jubileusz 50-lecia budynku i jubileusz 80-lecia istnienia szkoły. Szkolne Święto przepełnione było refleksją nad losami Ojczyzny –tej  dużej i tej małej. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 uroczystą Mszą Św. celebrowaną przez ks. kan. Czesława Brudka, który w swej homilii przedstawił historię życia płk. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Po Mszy Św. wszyscy udali się na plac szkolny przed pomnik Armii Krajowej, gdzie złożono kwiaty i znicze.  Następnie wszystkich zgromadzonych powitała w sali gimnastycznej p. dyrektor Anna Kaczmarczyk. Po jej przemówieniu wystąpili uczniowie szkoły, którzy piosenką i  wierszem  przybliżyli wszystkim sylwetkę tegorocznego bohatera płk. „Łupaszkę”, jednego z wielu bohaterów Armii Krajowej- Patrona Szkoły,  który bronił dzielnie wolności naszego kraju podczas II wojny światowej, a potem jako żołnierz wyklęty narażał swoje życie w walce z władzą komunistyczną, za co został skazany na śmierć i stracony. Na scenie padły słowa, którymi uczniowie oddali hołd tym, którzy nie wahali się, aby swój los poświęcić dla dobra Ojczyzny oraz dla każdego z nas. Po części poświęconej płk. „Łupaszce” jedna z uczennic zaśpiewała piosenkę „Gołębie serce” pełną refleksji nad losami wszystkich tych, którzy walczyli w obronie naszego kraju. Uwieńczeniem części artystycznej była prezentacja multimedialna z okazji 80-lecia pracy i nauki Szkoły Podstawowej w Bożem. Szkolne Święto zakończyły podziękowania i gratulacje licznie przybyłych gości.

Więcej...

NAUCZYCIELKA Z BOBRKU NAGRODZONA!!

Tytuł  BELFER ROKU 2015/2016 w kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE  w regionie radomskim zdobyła Hanna Król, nauczycielka z PSP im. św. Jana Pawła II w Bobrku. Zajęła również zaszczytne IV miejsce w ZŁOTEJ DZIESIĄTCE.

Belfer_roku_Hanna_Krol

LAUREACI PLEBISCYTU BELFER ROKU 2015 2016.jpg

Więcej...

Udany Festyn Dożynkowy – Stromiec 2016. Dziękujemy!!!

FestynDozynkowyStromiec2016(4wrzesnia2016)

 

Coroczne tradycje dożynkowe rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez ks. proboszcza Bogdana Rosiewicza w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Stromcu. Msza odprawiona była tradycyjnie w intencji rolników.  Podczas Mszy Świętej przedstawiciele wsi Budy Brankowskie, Stara Wieś i Pokrzywna przekazali charakterystyczny piękny wieniec uwity z darów ziemi i piękny świeży chleb wypieczony z tegorocznych zbóż.... .

Więcej...

Święty Jan Paweł II patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobrku

Nadanie_imienia_PSP_Bobrek

Dnia 22 kwietnia 2016 roku Rada Gminy Stromiec podjęła uchwałę Nr XVI. 103. 2016 w sprawie nadania imienia Św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Bobrku.

 

9 czerwca 2016 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrku uroczyście świętowała oficjalne nadanie imienia, 100- lecie istnienia szkoły a także 50- lecie oddania do użytku budynku szkoły. To historyczny moment dla PSP Bobrek.

 

Czwartkowa uroczystość to finał wielomiesięcznych przygotowań- wyboru patrona, złożenia wniosku do Rady Gminy Stromiec o oficjalne nadanie szkole imienia. W międzyczasie organizowano konkursy związane z życiem i działalnością Jana Pawła II.

 

Oficjalne przyjęcie patrona poprzedziła Msza Święta w Kościele św. Jana Chrzciciela w Stromcu, w trakcie której poświęcony został nowy sztandar szkoły. Później przybyli goście udali się przed budynek szkoły, gdzie poświęcona została tablica upamiętniająca nowego patrona, odśpiewano hymn, uczniowie wykonali również wspaniale przygotowany program artystyczny poświęcony w całości patronowi – Janowi Pawłowi II.

 

Na ręce pani dyrektor Beaty Komorek zaproszeni goście złożyli różnorodne pamiątki: pozycje książkowe mające na celu przekazywanie najważniejszych wartości nie tylko uczniom ale całej społeczności płynące z nauk Świętego Polaka, statuetki, listy gratulacyjne, dyplomy pamiątkowe, piłki „Lolka” i wiele wiele cennych upominków.

 

Po uroczystości można było obejrzeć prace plastyczne dzieci ze szkoły w Bobrku przedstawiające portrety św. Jana Pawła II wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi. W szkole czekała również księga pamiątkowa, którą goście sukcesywnie zapełniali.

 

„Musicie od siebie wymagać  nawet gdyby inni od was nie wymagali. Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać. To znaczy właśnie „więcej być””

 

Cytując słowa Świętego Jana Pawła II życzymy kadrze nauczycielskiej z panią dyrektor na czele, a także rodzicom, uczniom i absolwentom publicznej Szkoły Podstawowej w Bobrku samych sukcesów, wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów i ciągłego rozwoju.

 

Więcej...

Dzień Dziecka pełen uśmiechów i zabawy....

dzien_dziecka_MINIONEKDzień Dziecka w Gminie Stromiec odbył się w minioną niedzielę (29 maja 2016 r.) na boisku sportowym przy PSP Stromiec przy ulicy Radomskiej.

Na dzieci z naszego terenu czekała moc atrakcji: występy kolegów i koleżanek ze szkół i przedszkoli z terenu gminy, miejscowego rapera, rodziców z Bobrku i koła gospodyń wiejskich „Aktywny Bobrek”. Dzieci przez cały czas imprezy mogły zjeżdżać z ogromnych dmuchanych zjeżdżalni, młodsze dzieci szalały na torze przeszkód, były zabawiane przez prowadzących  a także animatorki, które nie pozwoliły by wkradła się nuda. Były zabawy z hula hop, konkursy rysunkowe, bańki mydlane XXL, malowanie buziek, gra w klasy…. .

Pomimo upału dzieci szalały do samego końca: tańczyły, śpiewały, biegały zachęcając rodziców do brania udziału we wszystkich konkurencjach. Mecze piłki ręcznej pod okiem pana Roberta Mrozińskiego pomiędzy uczennicami i mamami oraz spontaniczny mecz między kobietami i mężczyznami zwieńczył całość napiętego i szalenie aktywnego popołudnia.

 

 

 

Więcej...

Nowy Ciągnik w Gminie Stromiec URSUS C382

Nowy_ciagnik_URSUS_C382Gmina Stromiec wzbogaciła się o nowy ciągnik rolniczy, który dnia 24 marca 2016 roku został dostarczony przed Urząd Gminy. Nowy ciągnik przyczyni się do zwiększenia możliwości w zakresie wykonywanych prac drogowych i remontowo-budowlanych, a także codziennych prac gospodarczych koniecznych w celu poprawy wizualnej i funkcjonalnej terenu Gminy (m.in. odśnieżanie, koszenie rowów i innych terenów zieleni…).

Dnia 11 kwietnia w skromnym gronie przy Kościele św. Jana Chrzciciela w Stromcu został poświęcony przez tutejszego księdza proboszcza Bogdana Rosiewicza. Pobłogosławiony pojazd już dziś rozpocznie swoją służbę.

Więcej...

MAMY LAUREATÓW KONKURU POETYCKIEGO "OPOWIEDZ TO WIERSZEM - O PIÓRO WÓJTA STROMIEC"

 

Pioro_Wojta_Stromiec

W dniu 15 marca 2016 o godzinie 12:00 w Publicznej Bibliotece w Stromcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laurea tom konkursu "Opowiedz to wierszem o Pióro Wójta Stromiec".

 

Stawiła się Komisja Konkursowa na czele z Wójtem Gminy. Po powitaniu przybyłych, przewodnicząca komisji pani Hanna Król odczytała protokół  a pozostali członkowie komisji  wręczyli dyplomy i wyróżnienia oraz nagrody książkowe osobom nagrodzonym. Następnie Główną Nagrodę - Pióro Wójta Stromiec wręczył Weronice Gaweł za wiersz pt. "Tęsknota", wójt pan Krzysztof Stykowski.

 

Więcej...

KOLEJNA UDANA IMPREZA SPORTOWA W STROMCU…

Tenis_stolowy_2016

W minioną niedzielę 3 kwietnia, po raz pierwszy od wielu, wielu lat, odbył się w Stromcu Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stromiec.

W turnieju wystartowało 73 osoby w tym 24 kobiety.

Rozgrywki adresowane były przede wszystkim do mieszkańców  Gminy Stromiec.

Rywalizowano w trzech kategoriach:

1.Szkoły podstawowe: dziewczęta, chłopcy

2.Gimnazjum: dziewczęta, chłopcy

3.OPEN: kobiety, mężczyźni

Po 6 godzinach i rozegraniu 94 meczy, wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Szkoły podstawowe – dziewczęta

1 miejsce Trojanowska Gabrysia

Szkoły podstawowe – chłopcy

1 miejsce Kusak Przemysław

Gimnazjum – dziewczęta

1 miejsce Przyrowska Weronika

Gimnazjum – chłopcy

1 miejsce Jasiński Albert

OPEN – kobiety

1 miejsce Dobrowolska Patrycja

OPEN – mężczyźni

1 miejsce Jasiński Albert

Relacja ze spotkania będzie również w najbliższym piątkowym dodatku sportowym Echa dnia- ECHO ZNAD PILICY.

Więcej...

Obchody 100-nych urodzin w Gminie Stromiec

100_latek_Marian_Wers

100-latek jak młodzieniaszek- były prezenty, list od pani Premier, podwyżka emerytury,... .

19 stycznia 2016 roku to piękna i niezapomniana chwila dla Pana Mariana Wersa, który właśnie w tym dniu obchodził swoje 100 urodziny.
    Zazwyczaj bywało to tak, że przedstawiciele gminni odwiedzali jubilatów w miejscu ich zamieszkania by nie sprawiać im trudności. W tym dniu ze względu na rzadko spotykany wigor, siłę, dobre zdrowie i niesamowitą chęć życia szanowny Jubilat wraz z najbliższymi zaszczycili nas przybyciem na niewielką jednak jakże miłą i elegancką uroczystość, która miała miejsce w Sali Ślubów w budynku Urzędu Gminy.

Więcej...

,,Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas, (…)”

Koledowanie_w_Woli_Stromieckiej

         W niedzielę, 24 stycznia 2016r.  w Wiejskim Domu Kultury w Stromieckiej Woli odbyło się wspólne kolędowanie mieszkańców Parafii i Gminy Stromiec. Spotkanie, na którym rozbrzmiewały nasze piękne, polskie kolędy i pastorałki - te bardziej i mniej znane, w pełnej ilości zwrotek, odbyło się już po raz trzeci.

Więcej...

Konkurs LIDER REGIONU rozstrzygnięty

36 firm i instytucji zostało nagrodzonych w dorocznym konkursie organizowanym przez redakcję "Echa Dnia"

        Już po raz dziewiąty redakcja "Echa Dnia" nagrodziła firmy i instytucje tytułem Lidera Regionu. Wśród laureatów są znane, duże przedsiębiorstwa jak i mniejsze podmioty gospodarcze, które osiągnęły bardzo dobre wyniki w porównaniu ze swoimi konkurentami na rynku. Przy ich wyborze brane były pod uwagę nie tylko wyniki finansowe, lecz także ich kondycja oraz dynamika rozwoju. Liczyły się też działania na rzecz lokalnej społeczności. W tym roku wśród laureatów znalazł się po raz kolejny Gmina Stromiec. Stromiec dostał wyróżnienie w kategorii Gmina Przyjazna Mieszkańcom.

tl_files/magazyn/Echo dnia/DSCN7494.jpg

 

 

tl_files/magazyn/Echo dnia/DSCN7496.jpg

 

 

tl_files/magazyn/Echo dnia/Wojt odbior nagrody.jpg

 

 

tl_files/magazyn/Echo dnia/odbior 2.jpg

 

 

tl_files/magazyn/Echo dnia/nagroda 3.jpg

 

Więcej informacji na stronie www.echodnia.eu/bialobrzegi 

Więcej...

GMINA STROMIEC Z HERBEM, FLAGĄ I PIECZĘCIĄ

GMINA STROMIEC Z HERBEM, FLAGĄ I PIECZĘCIĄ

Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce urodzenia.

To jest ta mała nabliższa Ojczyzna.

W dniu 30 maja 2015 r. (sobota) w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. Józefa Piłsudkiego w Stromcu miała miejsce Uroczysta Sesja Rady Gminy Stromiec nadania gminie herbu, flagi i pieczęci. Jest to niewątpliwie historyczne wydarzenie, które zapisze się na kartach historii Gminy Stromiec i jak to określił Wójt Gminy Stara Błotnica – Marcin Kozdrach: "za 100, 200, 500 lat będą się o tym uczyć dzieci w szkołach. O tym, kto był wtedy Wójtem, Radnym, Sołtysem, że 30 maja 2015 r. nadano Gminie Stromiec insygnia".

Więcej...

Z_życia_Gminy