Urząd Gminy Stromiec > Z życia Gminy > MAMY LAUREATÓW KONKURU POETYCKIEGO "OPOWIEDZ TO WIERSZEM - O PIÓRO WÓJTA STROMIEC"

„Opowiedz to wierszem o Pióro Wójta Stromiec”

W dniu 15 marca 2016 o godzinie 12:00 w Publicznej Bibliotece w Stromcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Opowiedz to wierszem o Pióro Wójta Stromiec".

Stawiła się Komisja Konkursowa na czele z Wójtem Gminy. Po powitaniu przybyłych, przewodnicząca komisji pani Hanna Król odczytała protokół  a pozostali członkowie komisji  wręczyli dyplomy i wyróżnienia oraz nagrody książkowe osobom nagrodzonym. Następnie Główną Nagrodę - Pióro Wójta Stromiec wręczył Weronice Gaweł za wiersz pt. "Tęsknota", wójt pan Krzysztof Stykowski.

Po rozdaniu nagród obecni mogli wysłuchać nagrodzonych wierszy w  interpretacji: pani Haliny Mielniczek, Hanny Król, Marii Czwarno, pana Krzysztofa Stykowskiego, Ks. Łukasza Dybusa.

W drugiej części spotkania swoje wiersze prezentował ks. Łukasz , za które otrzymał gromkie brawa od słuchaczy. Była to bardzo miła i kameralna uroczystość. Jeszcze raz gratulujemy laureatom, zachęcamy do próbowania swoich sił w takich konkursach, bowiem pomagają  otworzyć wyobraźnie i myśli .

Często bywa tak, że autor przelewa na papier własne uczucia, dlatego zachęcam rodziców do przeczytania wierszy dzieci. Tomik z oraz wiersze autorstwa ks. Łukasza Dybusa, które były prezentowane na spotkaniu znajdą państwo na stronie http://www.stromiec.naszabiblioteka.com/

Wróć