Urząd Gminy Stromiec > Z życia Gminy > Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

W dniach 6-8 lipca grupa 26 pielgrzymów z Gminy Stromiec odbyła już po raz czwarty pielgrzymkę rowerową ze Stromca na Jasną Górę. Pielgrzymka odbyła się wspólnie z Gminą Stara Błotnica i liczyła 156 osób. 6 lipca część pielgrzymów wyjechała ze Stromca rowerami, a pozostali dotarli samochodami do Starej Błotnicy, gdzie o godz. 8:00 odbyła się Msza Święta, po której wyruszyliśmy do Częstochowy. Pielgrzymka liczyła dziesięć grup. Nasi pielgrzymi jechali w dwóch grupach: nr 9 i nr 10. Po trzech dniach podróży, mimo różnych trudnych warunków atmosferycznych, m.in. silnego czołowego wiatru udało nam się w komplecie 8 lipca w piątek po południu dotrzeć na Jasną Górę. Tam o godz. 20:00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej zamówionej dla pielgrzymów ze Starej Błotnicy i ze Stromca w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej odprawionej przez wice- przeora Jasnej Góry o. Jana. Po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Głównym organizatorem  pielgrzymki był Wójt Gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach. Pomocą służył mu Wójt Gminy Stromiec Krzysztof Stykowski, który wziął udział w pielgrzymce po raz czwarty. Po raz czwarty uczestniczyła również w pielgrzymce pani Anna Morawska ze Stromca. Wśród uczestników naszej pielgrzymki udział wzięło troje radnych z gminy Stromiec: Bożena Kucharska, Anna Wieteska i Rafał Dudek. Najmłodsza uczestniczka z naszej gminy liczyła 11 lat, a najstarszy pan - 73 lata.

Wielkie słowa uznania kierujemy do Karola Romanowskiego, który w piątek rano 8 lipca wyjechał z Ksawerowa Starego i dogonił nas pod Częstochową na Przeprośnej Górce, pokonując trasę 225 km w 7,5 godz. W sobotę 9 lipca grupa 22 osób wróciła rowerami w ciągu jednego dnia do Starej Błotnicy i do Stromca. Wśród nich było 7 osób z naszej gminy (Rafał Dudek, Stanisław Andrzejewski, Tadeusz Górski, Karol Romanowski- już po raz drugi, oraz Mateusz Jankowski, Marcin Sikorski i Bartek Dziedzic). Pomoc medyczną zapewniła nam pani Jolanta Chyb, a obsługę techniczną Grzegorz Górka – za co bardzo dziękujemy.

Wielkie słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich osób z Gminy Stara Błotnica za wyżywienie, pomoc techniczną, zabezpieczenie trasy przejazdu oraz opiekę duchową ze strony ojca Sebastiana. Dziękujemy gorąco Wójtowi Marcinowi Kozdrachowi za organizację pielgrzymki oraz wszystkim uczestnikom, zarówno tym z Gminy Stara Błotnica jak również z Gminy Stromiec.

Poniżej zamieszczamy dokumentację fotograficzną z pielgrzymki.

 

 

 

Wróć